IMG_20220819_215742

Odigran je prvi meč šestog kola Premijer lige BiH, u Zenici su snage odmjerili Sarajevo i Sloboda iz Tuzle.

Sarajevo – Sloboda Tuzla 1:1

Na stadionu “Bilino Polje” u Zenici večeras je odigran meč šestog kola Premijer lige BiH između Sarajeva i Slobode iz Tuzle, a ekipa portala sportskevijesti.com posjetila je ovo nogometno zdanje i medijski popratila ovaj zanimljiv susret.

Suaret nije mogao početi bolje po goste iz Tuzle, koji već u 16. minuti dolaze do prednosti od 1:0, strijelac je bio Komazec, ujedno i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku susreta Sarajevo je iz svog prvog napada, u 51. minuti, došlo do pogotka i poravnanja rezultata na 1:1, strijelac je bio Mulahusejnović.

Sarajevo je nakon poravnanja krenulo veoma ofanzivno lako bi postigli i drugi gol, dok se Sloboda većinom branila, a u 94. minuti Sarajlije ne koriste ni jedanaesterac, golman Tuzlaka, Bukvić, obranio je udarac Kapića, i 1:1 se ispostavilo i kao konačan rezultat ovog meča.

Ovom podjelom bodova Sarajevo je sada na drugoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Sloboda sada sedmoplasirani tim prvenstva.