IMG_20220821_191420

Odigran je preostali meč šestog kola Premijer lige BiH, meč u Posušju, gdje su se sastali Posušje i Igman iz Konjica.

Posušje – Igman Konjic 2:2

Na stadionu “Mokri Dolac” u Posušju danas su se u okviru šestog kola Premijer lige BiH sastali timovi Posušja i Igmana iz Konjica.

Ekipa Igmana bolje je ušla u ovaj meč, i pogotkom Ramića u 20. minuti došla do vodstva od 1:0, i to na način da je ovaj nogometaš prvobitno promašio jedanaesterac, a potom iz odbitka loptu pospremio u mrežu, da bi u 43. minuti gosti pogotkom Blagojevića povećali svoju prednost na 2:0, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Ipak, u nastavku meča Posušje u 72. minuti pogotkom Pavkovića iz jedanaesterca smanjuje prednost Igmana na 2:1, a u 89. minuti pogotkom Lučića dolazi do poravnanja na 2:2, što je bio i krajnji epilog ovog duela.

Ovom podjelom bodova Posušje je sada desetoplasirani tim prvenstvene tabele, dok je Igman, nakon poraza, sada na devetoj poziciji ovosezonskog prvenstva.

Inače, pogodak Igmana za vodstvo od 1:0 na ovom meču možete pogledati u sljedećem video prilogu, tako što ćete koristiti sljedeći link: