29/09/2024

Odigrana su dva susreta današnjeg programa desetog kola Premijer lige BiH, susreti u Banovićima i u Novom Gradu.

Sloboda Tuzla – Željezničar Sarajevo 1:1

U Banovićima su se danas u okviru desetog kola Premijer lige BiH sastali timovi Slobode iz Tuzle i Željezničara iz Sarajeva.

Nakon prvog poluvremena ovog meča nije bilo pogodaka, a u nastavku, u 53. minuti, pogotkom Hodžića Željezničar dolazi do vodstva od 1:0, da bi Tuzlaci u 69. minuti pogotkom Osmankovića poravnali na 1:1, što je bio i krajnji epilog ovog duela.

Ovom podjelom bodova Željezničar je ostao prvenstveni lider, dok je Sloboda sada na devetoj poziciji tabele ovosezonskog prvenstva.

Borac Banjaluka – Velež Mostar 0:0

Na stadionu “Mlakve” u Novom Gradu danas su se u okviru desetog kola Premijer lige BiH sastali timovi Borca iz Banjaluke i Veleža iz Mostara.

Ovoj duel je generalno ponudio dosta prilika za pogotke, no u konačnici je i same pogotke, te se okončao 0:0, odnosno, neriješeno.

Ovom podjelom bodova Borac je sada četvrtoplasirani tim na tabeli, dok je Velež sada na osmoj poziciji tabele ovosezonskog prvenstva.