30/09/2024

Odigran je posljednji meč trinaestog kola Premijer lige BiH, meč u Posušju gdje su se sastali Posušje i Tuzla City.

Posušje – Tuzla City 3:0

Na stadionu “Mokri Dolac” u Posušju danas su se u okviru susreta trinaestog kola Premijer lige BiH sastali Posušje i Tuzla City.

Ekipa Posušja bolje je ušla u meč, i pogotcima Bobama u 30. minuti, te u 45. minuti iz jedanaesterca, nakon prvog poluvrenena imala prednost od 2:0, uz podatak da je u 45. minuti Tuzla City ostala sa igračem manje, odnosno, crveni karton dobio je Čeliković, s u nastavku su domaći u 90. minuti pogotkom Vukoje stigli i do vodstva od 3:0, što je bio I konačan rezultat susreta.

Ovom pobjedom je tim Posušja sada na osmom mjestu prvenstvene tabele, dok je Tuzla City nakon poraza ostala na petoj poziciji ovosezonskog prvenstva.