21/09/2024

Odigran je i posljednji susret današnjeg programa dvadeset i prvog kola Premijer lige BiH, susret u Širokom Brijegu, između Širokog Brijega i Sarajeva.

Široki Brijeg – Sarajevo 1:3

Na stadionu “Pecara” u Širokom Brijegu danas su se u okviru susreta dvadeset i prvog kola Premijer lige BiH sastali Široki Brijeg i Sarajevo.

Ekipa Sarajeva je bolje ušla u meč, i već u 5. minuti pogotkom Čatakovića došli do prednosti od 1:0, a u 45. minuti gosti dolaze i do 2:0, strijelac je bio Ziljkić iz jedanaesterca, za ujedno i ishod prvog poluvremena, da bi u nastavku Sarajevo u 80. minuti pogotkom Oliveire došlo i do 3:0, no u 92. minuti Širokobriježani smanjuju prednost gostiju na 3:1, strijelac pogotka bio je Vukoja iz jedanaesterca, a što je bio i konačan rezultat meča.

Sarajevo je ovom pobjedom ostalo na šestoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Široki Brijeg nakon poraza ostalo na drugom mjestu ovosezonskog prvenstva.