IMG_20230506_160120

Odigran je prvi susret današnjeg programa tridesetog kola Premijer lige BiH, susret u Čitkuku između Zrinjskog iz Mostara i Slobode iz Tuzle.

Zrinjski Mostar – Sloboda Tuzla 4:1

Na stadionu “Bare” u Čitluku danas su se u okviru susreta tridesetog kola Premiher lige BiH sastali Zrinjski iz Mostara i Sloboda iz Tuzle.

Ekipa Slobode idealno je otvorila meč, i već u 8. minuti golom Maksimovića došla do vodstva od 1:0, no Mostarci pogotcima Sabljića u 14. minuti i Malekinušića u 28. minutu već nakon prvog poluvremena dolaze do preokreta i vodstva od 2:1, da bi u nastavku domaći golom Bilbije u 57. minuti došli i do 3:1, a zatim u 84. minuti pogotkom Kiša i do 4:1, što je bio i konačan rezultat ovog meča.

Zrinjski je ovom pobjedom samo dodatno potvrdio novi naslov prvaka BiH, dok je Sloboda nakon poraza sada jedanaestoplasirani tim prvenstva.