IMG_20230506_194407

Danas su odigrani mečevi dvadeset i petog kola Prve lige FBiH, a naročito zanimljivo bilo je na meču u Maglaju, gdje su se sastali NFK Simm-Bau iz Kosove i GOŠK iz Gabele.

BFK Simm-Bau Kosova – GOŠK Gabela 1:1

Na Gradskom stadionu u Maglaju danas su se u okviru dvadeset i petog kola Prve lige FBiH sastali timovi BFK Simm-Bau iz Kosove i GOŠK iz Gabele.

GOŠK je bolje otvorio meč, i pogotkom Raguža došao do prednosti id 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena, a u nastavku domaći u finišu susreta golom Imamovića dolaze i do poravnanja na 1:1, što se kasnje ispostavilo i kao krajnji epilog ovog duela.

Ovom podjelom bodova GOŠK je, pet kola prije kraja sezone, matematički osigurao naslov prvaka Prve lige FBiH i izborio plasman u Premijer ligu BiH, dok je BFK Simm-Bau sada na četrnaestoj poziciji ovosezonskog prvenstva.