05/10/2024
IMG_20230711_190251

U Jerevanu je danas odigran prvi meč prvog pretkola Lige evropskih prvaka, sastali su se prvak Armenije, Urartu FC, i prvak BiH, HŠK Zrinjski Mostar.

Urartu FC (Armenija) – Zrinjski Mostar 0:1

Na stadionu “Urartu” u Jerevanu danas su se u okviru prvog meča prvog pretkola Lige evropskih prvaka sastali armenski prvak Urartu FC i prvak BiH, mostarski Zrinjski.

Poslije prvog poluvremena mreže ova golmana su mirovale, a u nastavku Zrinjski u 88. minuti pogotkom Senića dolazi do vodstva od 1:0, što se ispostavilo i kao konačan rezultat susreta, a pogodak Mostaraca možete vidjeti tako što ćete koristiti sljedeći link:

Zrinjski je ovom pobjedom napravio veliki korak prema plasmanu u drugo pretkolo takmičenja, no pozitivan rezultat iz Jerevana će Mostarci morati potvrditi u uzvratnom susretu koji će se 18. jula igrati u Mostaru.

S druge strane, Urartu FC će, ukoliko želi izboriti plasman u drugo pretkolo Lige evropskih prvaka, morati ostvariti pobjedu u Mostaru, i to pobjedu od dva gola razlike.