FB_IMG_1702926354056

Odigran je posljednji susret osamnaestog kola Premijer lige BiH, susret u Mostaru između Zrinjskog i Sarajeva.

Zrinjski Mostar – Sarajevo 2:0

Na stadionu pid “Bijelim brijegom” u Mostaru danas su se u okviru susreta osamnaestog kola Premijer lige BiH sastali Zrinjski i Sarajevo.

Ekipa iz Mostara bolje je otvorila meč, i imala priliku u 35. minuti doći do vodećeg pogotka, no Bilbija nije precizan prilikom izvođenja jedanaesterca, no isti igrač u 40. minuti golom donosi prednost svlm timu od 1:0, a zatim u 44. minuti pogotkom Zlomislića Zrinjski dolazi i do 2:, što je bio i rezultat prvog poluvremena, a u nastavku, i pored nekoliko dobrih prilika na obje strane, pogodaka više nije bilo, i 2:0 za domaće je bio i konačni epilog ovog duela.

Zrinjski je ovim trijumfom sada na drugoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Sarajevo poslije poraza sada četvrtoplasirani tim prvenstva.