29/09/2024

Odigran je prvi susret posljednjeg, trideset i trećeg, kola Premijer lige BiH, susret u Tuzli između Tuzla City i Veleža iz Mostara.

Tuzla City – Velež Mostar 1:5

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli danas su se u okviru susreta trudeset i trećeg kola Premijer lige BiH sastali Tuzla City i Igman iz Mostara.

Ekipa Veleža je bolje otvorila ovaj meč i pogotcima Mlinarića u 31. minuti, te u 40. minuti, došla do vodstva od 2:0, što je bio i rezultat nakon prvog poluvremena, a u nastavku Mostarci golovima Halilovića u 47. miniti, te Šikala u 55. miniti povećavaju prednost na 4:0, a zatim u 82. minuti Tuzlaci golom Hadžića smanjuju prednost gostiju na 4:1, da bi Velež u 89. minuti pogotkom Mlinarića došao do 5:1, a što se ispostavilo i kao konačni epilog ovog duela.

Ovom pobjedom Velež je sezonu završio na trećoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Tuzla City poslije poraza sezonu okončala kao pretposljednji tim prvenstva, i ujedno ispaka u niži rang takmičenja.