29/09/2024

Odigrano je svih osam današnjih mečeva dvadeset i devetog kola Prve lige FBiH, a jedan od zanimljivijih susreta odigran je u Tešnju, gdje su se sastali TOŠK i Sloboda i iz Tuzle.

TOŠK Tešanj – Sloboda Tuzla 0:1

Na stadionu “Luke” u Tešnju danas su se u okviru dvadeset i devetog kola Prve lige FBiH sastali timovi TaoŠK-a i Slobode iz Tuzle.

Ekipa Slobode je bolje otvorila meč, i pogotkom Cvijanovića došla do prednosti od 1:0, što je bio i ishod prvog poluvremena, a s obzirom na to da u nastavku više nije bilo golova, rezultat od 1:0 je bio i konačni epilog ovog duela.

Ovom pobjedom Sloboda je ostala na prvoj poziciji prvenstvene tabele ali i osigurala naslov pobjednika Prve lige FBiH za aktuelnu sezonu, te ujedno izborila plasman u najjači rang nogometnog takmičenja u BiH, u Premijer ligu BiH, dok je TOŠK poslije poraza sada jedanaestoplasirani tim prvenstva.