01/07/2024

Odigrano je svih sedam današnjih mečeva posljednjeg, tridesetog, kola Prve lige FBiH, a najzanimljiviji susret odigran je u Bihaću, gdje su se sastali Jedinstvo i TOŠK iz Tešnja.

Jedinstvo Bihać – TOŠK Tešanj 3:1

Na stadionu “Pod Borićima” u Bihaću danas su se u okviru tridesetog kola Prve lige FBiH sastali timovi Jedinstva i TOŠK-a iz Tešnja.

Ekipa Jedinstva je idealno otvorila meč, i pogotcima Imamovića, Huskića, te Mižića došla do prednosti od 3:0, što je bio i ishod prvog poluvremena, a u nastavku TOŠK pogotkom Obradova smanjuje prednost domaćih ma 3:1, no od tada više nije bilo golova, rezultat od 3:1 za Bišćane bio je i konačni epilog ovog duela.

Ovom pobjedom Jedinstvo je ostalo u Prvoj ligi FBiH i za narednu sezonu, dok će u niži rang Rudar iz Kaknja, te Mladost iz Doboja kod Kaknja, a TOŠK je poslije poraza sezonu završio kao dvanaestoplasirani tim prvenstva.