IMG_20240710_212714

U okviru prvog meča prvog pretkola Konferencijske lige, Velež iz Mostara je u Sarajevu odmjerio snage sa Inter d’Escaldes iz Andore.

Velež Mostar – Inter dEscaldea (Andora) 1:1

Na stadionu “Grbavica” u Sarajevu Velež iz Mostara je odigrao svoj prvi meč prvog pretkola Konferencijske lige protiv Inter d’Escaldes iz Andore, a ekipa portala sportskevijesti.com posjetila je ovo nogometno zdanje i medijski popratila ovaj zanimljiv susret.

Susret je bolje počeo bolje po goste iz Andore, koji u 34. minuti dolaze do prednosti od 1:0, strijelac je bio Lopez Elo, a taj rezultat bio je i ishod prvog poluvremena.

Ipak, u nastavku meča, Velež u 65. minuti poravnava rezultat na 1:1 i stvari se vraćaju na početak, strijelac pogotka bio je Lohan, a što se kasnije ispostavilo i kao krajnji epilog ovog duela.

Velež je ovim remijem napravio dio posla prema plasmanu u narednu rundu takmičenja, te će Mostarcima u uzvratu u Andori biti potrebno da od istog protivnika savladaju, kako bi se to i ostvarilo.