IMG_20240711_190511

Odigran je prvi susret prvog pretkola Konferencijske lige, susret u kojem su se sastali Aktobe iz Kazahstana i Sarajeva.

Aktobe – Sarajevo 0:1

U Aktobeu su se danas u okviru prvog susreta prvog pretkola Konferencijske lige sastali Aktobe i Sarajevo.

Prvo poluvrijeme ovog duela je ponudilo znatno bolju igru ekipe iz Kazahstana, te gotovo potpuno bezopasni igru Sarajeva, no pogodaka nije bilo i na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0, a i u nastavku ista slika na terenu, Aktobe bolji tim, Sarajeva orijentisano striktno na defanzivu, no ipak, Sarajlije u 90. minuti koriste svoju jedinu priliku na čitavom duelu, postižu pogodak za vodstvo, i ispostaviće se i pobjedu od 1:0, strijelac je bio Kyremeh.

Ovom pobjedom Sarajevo je napravilo dobar posao pred uzvratni duel ovih dvaju timova, a vezano za plasman u drugo pretkolo takmičenja, no za takvo što će biti potrebno da se u drugom meču minimalno remizira sa Kazahstancima.