19/09/2024

Odigrani su današnji susreti prvog kola kola Premijer lige BiH, susreti u Sarajevu između Željezničara i Širokog Brijega, te u Gabeli ieđu GOŠK-a i Radnika iz Bijeljine.

Željezničar Sarajevo – Široki Brijeg 0:1

Na stadionu “Grbavica” u Sarajevu večeras su se u okviru susreta prvog kola Premijer lige BiH sastali Željezničar i Široki Brijeg, a ekipa portala sportskevijesti.com je posjetila ovo nogometno zdanje, i medijski popratila zanimljiv susret.

Ekipa Širokog Brijega je bolje otvorila meč, i kao plod toga gosti su postigli i pogodak u 14. minuti za vodstvo od 1:0, strijelac je bio Ćavar, što je bio ishod prvog poluvremena, a s obzirom da u nastavku više nije bilo golova, taj rezultat se ispostavio i kao krajnji epilog ovog duela.

Ovom pobjedom Široki Brijeg je sezonu otvorio na najbolji način, dok je Željezničar, suprotno time, loše ušao u ovo prvenstvo.