20/09/2024

Odigran je prvi susret petog kola Premijer lige BiH, susret u Sarajevu, između Sarajeva i Radnika iz Bijeljine.

Sarajevo – Radnik Bijeljina 2:0

Na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu večeras su se u okviru susreta petog kola Premijer lige BiH sastali Sarajevo i Radnik iz Bijeljine, a ekipa portala sportskevijesti.com je posjetila ovo nogometno zdanje, i medijski popratila zanimljiv susret.

Ekipa iz Sarajeva je bolje otvorila meč, i kao plod toga gosti su postigli i pogodak u 10. miniti za vodstvo od 1:0, strijelac pogotka bio je Bubanja, za ujedno i ishod prvog poluvremena.

U nastavku neča, u 85. minuti, Sarajevo dolazi do drugog gola, no nakon intervencije iz VAR sobe, gol Turkeša je poništen.

U 90. minuti bilo je 2:0 za domaće, drugi pogodak za Sarajevo djelo je Turkeša za ujedno i konačni epilog ovog duela.

Ovom pobjedom Sarajevo je sada prvoplasirsni tim prvenstvene tabele, dok je Radnik nakon poraza sada petoplasirani tim prvenstva.