19/09/2024

Odigran je jedini susret današnjeg programa petog kola Premijer lige BiH, susret u Vrapčićima između Veleža iz Mostara i Igmana iz Konjica.

Velež Mostar – Igman Konjic 1:1

Na stadionu “Rođeni” u Vrapčićima večeras je odigran susret petog kola Premijer lige BiH između i Veleža iz Mostara i Igmana iz Konjica.

Vekež je bolje otvorio meč, i u 34. minuti golom Mlinarića došao do prednosti od 1:0, no Konjičani u 45. minuti pogotkom Nurkovića poravnavaju na 1:1, što je bio i ishod prvog poluvremena, a s obzirom da nastavku više nije bilo golova, taj rezultat se ispostavio i kao konačni na meču, s tim da je u 94. minutu bio dosuđen jedanaesterac u korist Veleža, no isti je poništen nakon intervencije iz VAR sobe.

Ovom podjelom bodova Velež je sada na šestoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Igman sada desetoplasirani tim prvenstva.