18/09/2024

Odigran je prvi susret današnjeg programa šestog kola Premijer lige BiH, susret u Doboju, između Sloge i Širokog Brijega.

Sloga Doboj – Široki Brijeg 1:0

Na stadionu “Luke” u Doboju danas su se u okviru susreta šestog kola Premijer lige BiH sastali Sloga i Široki Brijeg.

Ekipa Sloge bolje je otvorila meč, i pogotkom u 23. minuti došla do prednosti od 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena, a s obzirom da u nastavku više nije bilo golova, taj rezultat se ispostavio i kao konačni na meču, iz podatak da su prvobitno gosti u 60. minuti ostali sa ugračem manje, obzirom da je, nakon intervencije iz VAR sobe, crveni karton dobio Taraba, a zatim je u minuti i domaći tim u 85. ostao sa igračem manje, također zbog crvenog kartona, koji je dobio Popara, i također nakon intervencije iz VAR sobe.

Sloga je ovom pobjedom sada na devetoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Široki Brijeg nakon poraza sada petoplasirani tim prvenstva.