27/09/2024

Odigran je posljednji susret osmog kola Premijer lige BiH, susret u Sarajevu, između gradskih rivala, Sarajeva i Željezničara.

Sarajevo – Željezničar Sarajevo 1:1

Na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu večeras su se u okviru susreta osmog kola Premijer lige BiH sastali Gradski rivali Sarajevo i Željezničar, a ekipa portala sportskevijesti.com je posjetila ovo nogometno zdanje, i medijski popratila zanimljiv susret.

Ekipa Željezničara je bolje ušla u meč, i kao plod toga gosti su postigli i pogodak u 44. miniti za vodstvo od 1:0, strijelac za, ujedno i ishod prvog poluvremena, bio je Boljević.

U nastavku neča, u 62. minuti, i Sarajevo postiže pogodak, i dolazi do poravnanja rezultata na 1:1, strijelac za, ispostaviće se i konačni epilog ovog duela bio je Soldo.

Ovom podjelom bodova Sarajevo je ostalo prvoplasirsni tim prvenstvene tabele, dok je Posušje sada drugoplasirani tim prvenstva.