IMG_20241014_215642

Nogometma reprezentacija Bosne i Hercegovine ugostila je, u okviru susreta Lige nacija A 2024. godine, na stadionu „Bilino polje“ u Zenici selekciju Mađarske.

Bosna i Hercegovina – Mađarska 0:2

Na stadionu “Bilino polje” u Zenici nogometna reprezentacija BiH ugostila je u okviru susreta četvrtog kola Lige nacija 2024. godine selekciju Mađarske, a ekipa portala sportskevijesti.com posjetila je ovo nogometno zdanje i medijski popratila ovaj zanimljiv susret.

Reprezentacija Mađarske bolje je ušla u ovaj meč i u 38. minuti stigla do prednosti od 1:0, strijelac pogotka bio je Szoboslai, a što je bio i rezultat prvog poluvremema.

U nastavku susreta selekcija Mađarske je u 50. minuti došla i do svog drugog pogotka, strijelac je bio ponovo bio Szoboslai, ovoga puta iz jedanaesterca što je naposlijetku bio i konačni epilog ovog duela.

Selekcija BiH je i sa ovim porazom ostala sa znatno umanjenim šansama da izbjegne ispadanje iz Lige nacija A, dok je Mađarska pobjedom ostala trećeplasirana na tabeli grupe 3.