IMG_20241019_220733

Odigran je drugi susret današnjeg programa desetog kola Premijer lige BiH, susret u Sarajevu, između Sarajeva i Veleža iz Mostara.

Sarajevo – Velež Mostar 4:0

Na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu večeras su se u okviru susreta desetog kola Premijer lige BiH sastali Sarajevo i Velež iz Mostara, a ekipa portala sportskevijesti.com je posjetila ovo nogometno zdanje, i medijski popratila zanimljiv susret.

Susret je “de facto” počeo sa dva crvena kartona, prvobitno je u 20. minuti isključen Kyremeh iz Sarajeva, a zatim je u 27. minuti isključen i Oreč iz Veleža, a ekipa iz Sarajeva je generalno bolje ušla meč, i kao plod toga domaći su postigli i pogodak u 31. miniti za vodstvo od 1:0, strijelac je bio Turkeš.

U 36. minuti je Sarajevo povisilo prednost na 2:0, strijelac drugog gola ta domaće, za ujedno i ishod prvog poluvremena, bio je Jović.

U nastavku meča, u 53. minuti bilo je i 3:0 za Sarajevo, strijelac trećeg gola za dimaće bio je Guliashvilli.

U 87. minutuli bilo je i 4:0 u korost Sarajeva, strijelac za, ispostaviće se i konačni epilog ovog duela bio je Lulić.

Ovom Sarajevo je sada drugoplasirani tim prvenstvene tabele, dok je Velež sada devetoplasirani tim prvenstva.