20/09/2024

Odigran je drugi današnji susret prvog kola Premijer lige BiH, susret u Sarajevu, između Sarajeva i Slobode iz Tuzle.

Sarajevo – Sloboda Tuzla 3:1

Na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu večeras su se u okviru susreta prvog kola Premijer lige BiH sastali Sarajevo i Sloboda iz Tuzle, a ekipa portala sportskevijesti.com je posjetila ovo nogometno zdanje, i medijski popratila zanimljiv susret.

Ekipa iz Tuzle je bolje otvorila meč, i kao plod toga gosti su postigli i pogodak u 21. miniti za vodstvo od 1:0, strijelac pogotkw bio je Husejunović iz jedanaesterca, nakon reakcije iz VAR sobe.

U 49. minuti nova reakcija VAR sibe, novi jedanaesterac, ovoga puta za Sarajevo, i novi gol, gol za poravnanje rezultata na 1:1, strijelac za sarajevski tim i ujedno i ishod prvog poluvremena bio je Guliashvili.

U nastavku neča, u 58. minuti, Sarajevo dolazi do preokreta i vodstva od 2:1, strijelac pogotka bio je Đorđević.

U 68. minuti bilo je i 3:1 za domaće, treći pogodak za Sarajevo djelo je Čatakovića iz još jednog jedanesrerca za ujedno i konačni epilog ovog duela.

Ovom pobjedom Sarajevo je na najbolji način otvorilo sezonu, dok je Sloboda, suprotno tome, na loš način ušla u novo prvenstvo.