20/09/2024

Odigran je prvi susret današnjeg programa trećeg kola Premijer lige BiH, susret u Širokom Brijegu, između Širokog Brijega i Veleža iz Mostara.

Široki Brijeg – Velež Mostar 0:2

Na stadionu “Pecara” u Širokom Brijegu večeras su se u okviru susreta trećeg kola Premijer lige BiH sastali Široki Brijeg i Velež iz Mostara.

Ekipa Veleža bolje je otvorila meč, i pogotkom u 9. minuti došla do prednosti od 1:0, i to na način da je vlastitu mrežu zatresao nogometaš Širokog Brijega, Bagarić, što je bio i rezultat prvog poluvremena, a u nastavku gosti pogotkom Mlinarića u 53. minuti dolaze i do 2:0, što se ispostavilo kao konačni epilog ovog duela.

Velež je ovom pobjedom sada na sedmoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Široki Brijeg nakon poraza sada petoplasirani tim prvenstva.