Nogometni klub Čelik iz Zenice je dobio licencu za narednu sezonu takmičenja u Premijer ligi BiH, a tim povodom se oglasio i zenički klub.
“S ponosom i velikim zadovoljstvom obavještavamo javnost, članove i navijače našeg kluba da je Nogometni klub Čelik Zenica zvanično dobio licencu za takmičenje u Premijer ligi Bosne i Hercegovine za predstojeću sezonu!
Na danas održanom prvostepenom zasjedanju u okviru vanrednog procesa licenciranja, komisija Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH potvrdila je da je naš klub uspješno ispunio sve rigorozne administrativne, pravne, finansijske, sportske i infrastrukturne kriterije.
Ova odluka krovne kuće bh. fudbala predstavlja krunu ogromnog, višemjesečnog truda i rada administracije kluba, te svih onih koji su dali svoj doprinos da se Čelik vrati tamo gdje historijom, tradicijom i renomeom i pripada – u sami vrh bosanskohercegovačkog fudbala.” – navodi se iz NK Čelik Zenica.