06/10/2024
FB_IMG_1519492474342

U Vitezu su, pored ostalih mečeva današnjeg programa 20. kola Premijer lige BiH, snage odmjerili Vitez i Široki Brijeg.

Vitez – Široki Brijeg 1:4

Nogometaši Širokog Brijega rutinski su odradili gostovanje u Vitezu i slavili uvjerljivu pobjedu rezultstom 4:1.

Na zaleđenom travnjaku Gradskog stadiona mrežu domaćih pogađali su Slavko Bralić u 14. minuti, Josić Ćorić u 42. minuti, Ivan Baraban u 44. minuti i Stjepan Lončar u 49. minuti, a utješni pogodak za domaće postigao je mladi Ivan Stanić u 89. minuti utakmice.

Širokobriježani su današnjim ubjedljivim gostujućim trijumfom zadržali treću poziciji na premijerligaškoj tabeli, dok je Vitez nakon ovog poraza ostao na posljednjoj poziciji prvenstvene tabele, sa malim izgledima da do kraja aktuelne sezone izbori opstanak u premijerligaškom društvu i naredne sezone.