22/09/2024

Na pomoćnom terenu stadiona “Rođeni” u Vrapčićima snage su danas u sklopu prijateljskog nogometnog susreta odmjerile gdje su ekipe mostarskog prvoligaša Veleža i premijerligaša Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Velež Mostar – Mladost Doboj-Kakanj 3:4

Prvi pogodak na susretu postignut je u 40. minuti, Mladost je preko Guzine povela sa 1:0, da bi Velež već u 42. minuti poravnao na 1:1, strijelac iz jedanaesterca bio je Fajić, a do poluvremena je pao još jedan pogodak, Mladost Doboj Kakanj je stigla do novog vodstva preko Bahrudina Atajića golom u 44. minuti sa kojim se i otišlo na odmor.

U nastavku susreta, u 62. minuti gosti iz jedanaesterca preko Sadikovića dolaze i do 3:1, međutim Velež je prvobitnk smanjio rezultat u 70. minuti preko Behrama na 3:2, a isti igrač u 78. minuti svom timu donosi poravnanje rezultata na 3:3.

Ipak, Mladost u 84. minuti preko Gustanovića dolazi do vodstva od 4:3, što je bio i konačan rezultat utakmice.