22/09/2024

Aktuelni bosanskohercegovački premijerligaš, Rukometni klub Maglaj organizovao je 26. januara vrlo kvalitetan rukometni turnir pod nazivom “Maglaj Kup 2019.”.

Na ovom turniru su učestvovali neki od najboljih bosanskohercegovačkih timova u ovom trenutku, odnosno, premijerligaši Mrk Sloga Gornji Vakuf-Uskoplje RK Konjuh Živinice, RK Borac m:tel Banjaluka i organizator turnira, RK Maglaj.

Nakon što su odigrane polufinalne utakmice u kojima je Maglaj bio bolji od Sloge, te Konjuh od Borca, u finalnom susretu između Maglaja i Konjuha odigranom u sportskoj dvorani u Maglaju, bolja je bila ekipa domaćina, odnosno, Maglaj, koji je pobijedio svoje rivale iz Živinica rezultatom 28:27, i osvojio ovaj prestižni turnir.

Treće mjesto na turniru osvojila je ekipa Borca iz Banjaluke, a četvrto Sloga iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja.