IMG_20190928_171645

Odigrani su mečevi osmog kola Prve lige FBiH, a naročito zanimljivo bilo je u Kaknju, i u Travniku.

Rudar Kakanj – TOŠK Tešanj 2:1

Na stadionu pod “Vardom” danas su se u okviru osmog kola Prve lige FBiH sastali Rudar i TOŠK iz Tešnja.

Kakanjci su bolje ušli u meč i nakon prvog poluvremena pigitkom Kovača vodili sa 1:0, da bi u nastavku susreta prvobitno TOŠK pogotkom Poturalića poravnao rezultat na 1:1, ali Kakanjci u finišu susreta pogotkom Kovača iz jedanaesterca dolaze do novog vodstva, rezultatom 2:1, što se ispostavilo i kao konačan rezultat susreta.

Rudar je sa ovom pobjedom ostao u samom vrhu prvenstvene tabele, dok je TOŠK nakon poraza sada u sredini prvenstva.

Travnik – Igman Konjic 2:1

Domaći tim je odlično otvorio susret i već nakon odigrano prvog poluvremena pogotcima Torlaka i Šere vodio sa 2:0, a u drugom dijelu meča Igman je tek smanjio vodstvo domaćih na 2:1, što je ujedno bio i krajnji epilig ovog duela.

Travnik je sa novom pobjedom ostao u gornjem dijelu tabele, dok je Igman nakin poraza sada u grupi timova koji čine donju polovinu tabele.