07/10/2024
IMG_20190929_165020

Odigrane su još dvije utakmice jedanaestog kola Premijer lige BiH, susreti u Doboju kod Kaknja, i u Mostaru.

Mladost Doboj-Kakanj – Sarajevo 0:3

Na stadionu “MGM Farm Arena“ odigran je prvenstveni susret između Mladosti iz Doboja kod Kaknja i Sarajeva, a ekipa portala sportskevijesti.com posjetila je ovo nogometno zdanje, i medijski popratila zanimljiv duel.

Sarajevo je bolje ušlo u meč i već u 10. minuti došlo do vodstva rezultatom 1:0, strijelac je bio Milanović.

I nakon vodećeg gola bolja igra Sarajeva, a gosti su bolju igru u 33. minuti krunisali i drugim pogotkom za vodstvo rezultatom 2:0, strijelac je bio Ahmetović.

U samom finišu prvog dijela susreta Sarajevo je moglo i do novog pogotka, međutim, Velkoski je promašio jedanaesterac, tačnije, njegov udarac odbranio je čuvar mreže Mladosti.

Naposlijetku se na odmor između dva poluvremena otišlo pri rezultatu od 2:0 u korist gostiju iz Sarajeva.

U drugom poluvremenu ponovo konkretnije Sarajevo, koje u 87. minuti pogotkom Rahmanovića dolaze i do vodstva rezultatom 3:0, za tada siguran trijumf na ovom meču.

Do kraja susreta više nije bilo rezultatskih promijena, te se meč i završio rezultatom 3:0 u korist Sarajeva, a Mladost je 90. minuti ostala i sa igračem manje pošto je crveni karton dobio Bajić.

Sarajevo je ovom pobjedom došlo na drugu poziciju prvenstvene tabele, dok je Mladost nakon poraza ostala pretposljednja.

Zrinjski Mostar – Široki Brijeg 1:3

Na stadionu pod “Bijelim brijegom” danas su se u okviru hercegovačkog prvenstvenog derbija sastali Zrinjski i Široki Brijeg.

Gosti iz Širokog Brijega prvi su došli do pogotka i vodstva rezultatom 1:0, strijelac je u 17. minuti bio Ćorić, da bi Mostarci u 22. minuti pkravnali na 1:1, strijelac za ujedno i ishod prvog poluvremena bio je Lendrić.

U nastavku meča Širokobriježani ostavljaju bolji utisak od svojih domaćina i pogotcima Bagarića u 82. mimuti, te Marića u 90. minuti dolaze do vodstva rezultatom 3:1, i ispostaviće se i do pobjede tim rezultatom.

Široki Brijeg je nakon ove pobjede dospio u grupu timova koji čine sredinu prvenstvene tabele, dok je Zrinjski nakon poraza ostao četvrti.