06/10/2024
78803491_574638413366059_8107335058550947840_o

U Banjaluci je danas odigran poslednji susret jesenjeg dijela prvenstva u okviru ovosezonske Prmijer lige BiH, snage su odmjerili Borac i Sloboda iz Tuzle.

Borac Banjaluka – Sloboda Tuzla 2:1

Na Gradskom stadionu u Banjaluci danas su se u okviru devetnaestog kola Premijer lige BiH sastali timovi Borca i Slobode iz Tuzle.

Neč je odlično počeo po Banjalučane, koji već u 5. minuti pogotkom Kajkuta dolaze u vodstvo rezultatom 1:0, što će se kasnije ispostaviti i rezultatom prvog poluvremena, a u nastavku meča, u 46. minuti Borac je novim pogotkom Kajkuta povećao svoje vodstvo na 2:0, ali Sloboda u 76. minuti pogotkom Uzelca smanjuje rezultat na 2:1, što se na kraju, ipak, ispostavilo i kao krajnji scenario ovog duela.

Borac je sa ovim trijumfom sada došao na diobu druge pozicije na prvenstveneoj tabeli, dok je Sloboda nakon poraza ostala desetoplasirani tim prvenstva.