30/09/2024

Mečevima u Sarajevu između Željezničara i mostarskog Veleža, i u Mostaru između Zrinjskog i sarajevskog Olimpika, kompletiran je prvi dan rasporeda prvog kola Premijer lige BiH za sezonu 2020/21.

Željezničar Sarajevo – Velež Mostar 3:0

Na stadionu “Grbavica” u Sarajevu odigran je derbi meč prvog kola Premijer lige BiH, a sastali su se Željezničar i Velež iz Mostara.

Sarajlije su bolje ušle u ovaj meč, te u 16. minuti pogotkom Juričića poveli sa 1:0, da bi u 21. minuti bilo i 2:0 za domaće, strijelac je bio Mujezinović, a u 30. minuti pogotkom Lendrića Željezničar dolazi i do vodstva od 3:0, što se kasnije, i pored dovoljno vremena za nove rezultatske promjene, ispostavilo i kao konačan rezultat ovog derbija.

Željezničar je tako ovom pobjedom na idealan način otvorio novu sezonu, dok je Velež, suprotno tome, potpuno razočarao u svom premijernom izdanju u okviru novog prvenstva.

Zrinjski Mostar – Olimpik Sarajevo 1:0

Stadion pod “Bijelim brijegom” ugostio je u okviru prvog kola Premijer lige BiH timove Zrinjskog i sarajevskog Olimpika.

Prvo poluvrijeme ovog susreta nije ponudilo pogotke, odnosno, okončano je rezultatom 0:0, a u nastavku meča, tačnije u finišu istog u 81. minuti, Zrinjski pogotkom Mašića dolazi do vodstva rezultatom 1:0, što se ispostavilo i kao konačan rezultat susreta.

Zrinjski je ovim trijumfom tako došao do prva tri boda u novoj sezoni, dok će Olimpik priliku za takvo što imati u narednom kolu.