20200811_205914

Okončan je i drugi meč današnjeg programa trećeg kola Premijer lige BiH, meč između Širokog Brijega i Veleža iz Mostara.

Široki Brijeg – Velež Mostar 2:2

Na stadionu “Pecara” u Širokom Brijegu danas je odigran jedan od derbi susreta trećeg kola Premijer lige BiH, između hercegovačkih rivala Širokog Brijega i Veleža iz Mostara.

Prvo poluvrijeme ovog meča odlično je počelo po domaće, koji su pogotcoma Jurilja u 25. minuti i Pervana u 43. minuti poveli sa 2:0, da bi Velež u 45. minuti pogotkom Ćosića smanjio vodstvo Širokog Brijega na 2:1, za ujedno rezultat prvog dijela susreta.

U drugom poluvremenu nešto bolja igra Veleža, koja se Mostarcima i isplatila u 68. minuti, kada je pogodak iz jedanaesterca za poravnanje na 2:2 postigao Mulić, a što se naposlijetku ispostavilo i kao krajnji epilog ovog duela.

Ovom podjelom bodova zadovoljniji mogu biti gosti iz Mostara, koji su stigli tezultatski zaostatak od dva pogotka, dok Širokom Brijegu ostaje žal za faktički ispuštenom pobjedom.