118348747_2685344525066060_6867054912661263002_o

Odigran je i posljednji susret petog kola Premijer lige BiH, u Sarajevu su se sastali Sarajevo i Velež iz Mostara.

Sarajevo – Velež Mostar 1:1

Na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu večeras su se u okviru petog kola Premijer lige BiH sastali Sarajevo i Velež iz Mostara.

Velež je bolje otvorio ovaj susret i od samog starta stvarao prilike za pogotke, a kao plod takve igre stigla je i nagrada u 44. minuti meča, kada Ćosić postiže pogodak za vodstvo rezultatom 1:0, i za ujedno i nrezultat prvog poluvremena.

U nastavku meča Sarajevo je bilo bolji tim i stvaralo prilike, dok je Velež prijetio iz kontra napada, a u takvom odnosu snaga ponovo je tim koji atakuje došao do nagrade, odnosno, Sarajevo je u 59. minuti pogotkom Jukića poravnalo rezultat na 1:1, te su se stvari rezultatski tada vratile na početak.

Ipak do kraja meča, i pored otvorene igre oba tima, mreža niti jednog od golmana više se nije tresla, te je rezultat od 1:1 bio i konačni na ovom duelu.

Ovom podjelom bodova zadovoljniji mogu biti gosti iz Moatara, koji su se vratili neporaženi sa teškog gostovanja, dok Sarajevo kao branilac naslova prvaka svakako ože biti manje zadovoljan podjelom bodova.