29/09/2024

U Banjaluci je danas odigran susret prvog pretkola Evropske lige, a sastali su se Borac i crnogorski predstavnik Sutjeska iz Nikšića.

Borac Banjaluka – Sutjeska Nikšić (Crna Gora) 1:0

Na Gradskom stadionu u Banjaluci danas su u okviru prvog pretkola Evropske lige svoj meč odigrali Borac i Sutjeska iz Nikšića.

Borac je od starta utakmice krenuo ofanzivno i stvarao šanse za pogodak, a kao plod takve igre domaćih stiglo je i vodstvo rezultatom 1:0, strijelac je u 35. minuti bio Vranješ, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku meča i Crnogorci su zaigrali ofanzivnije, međutim, ni Borac nije odustajao od takvog pristupa igri, no ipak do kraja meča više nije bilo pogodaka, te se rezultat od 1:0 za Banjalučane ispostavio kao konačni.

Ekipa Borca je sa ovom pobjedom izborila nastup u drugom pretkolu Evropske lige, i svog narednog protivnika u takmičenju Banjalučani će saznati nakon što bude obavljen žrijeb.