29/09/2024

Odigran je prvi susret današnjeg programa šestog kola Premijer lige BiH, susret u doboju kod Kaknja između Mladosti i Olimpika iz Sarajeva.

Mladost Dobboj-Kakanj – Olimpik Sarajevo 1:0

Na stadionu “MGM Farma Arena” u Doboju kod Kaknja odigran je “derbi začelja” u okviru šestog kola Premijer lige BiH, sastali su se timovi Mladosti i Olimpika iz Sarajeva.

Prvo poluvrijeme ovog meča proteklo je uglavnom tako što su oba tima stvarali prilike za pogotke, a u takvoj igri bolje se snašla domaća Mladost, koja pogotkom Hiroša u 45. minuti dolazi u vodstvo od 1:0, za ujedno i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku susreta ponovo otvorena igra oba tima, međutim, pogodaka do kraja meča ipak više nije bilo, te je Mladost minimalnim rezultatom naposlijetku došla i do trijumfa i do veoma važna tri nova boda.

Mladost je sa ovom pobjedom napravila važan korak u borbi za opstanak, što se svakako ne može reći za Olimpik, koji se nakon današnjeg poraza i dalje nalazi na posljednjem mjestu tabele i bez bodova.