30/09/2024

Odigran je prvi susret sedmog kola Premijer lige BiH, susret u Sarajevu između Sarajeva i Borca iz Banjaluke.

Sarajevo – Borac Banjaluka 4:2

Na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu odigran je derbi susret sedmog kola Premijer lige BiH, a sastali su se Sarajevo i Borac iz Banjaluke.

Prvo poluvrijeme ovog meča bilo je izuzetno sadržajno, oba tima su već u uvodu imala nekoliko dobrih prilika za pogotke, a Sarajevo je došlo prvo do pogotka i vodstva od 1:0, i to tako što je nogometaš Borca, Danilović u 16. minuti zatresao vlastitu mrežu.

Ipak, Banjalučani su u 37. minuti uzvratili i pogotkom Ziljkića poravnali rezultat na 1:1, da bi Sarajevo u 39. minuti došlo do novog vodstva, ovoga puta od 2:1, strijelac za rezultat prvog poluvremena bio je Rahmanović.

U nastavku meča prvobitno Borac ostaje sa igračem manje zbog drugog žutog kartona koji je u 46. minuti dobio Milojević, ali upravo Banjalučani stižu i do prvog pogotka u nastavku, te do poravnanja rezultata na 2:2, strijelac je u 71. minuti bio Danilović.

Samo dva minuta kasnije Sarajevo dolazi do svog trećeg pogotka i vodstva od 3:2, strijelac je bio Tatar, a isti igrač u 89. minuti postiže i četrvrti pogodak za Sarajevo i za vodstvo od 4:2, a što se ispostavilo i kao konačan rezultat susreta.

Sarajevo je sa ovim trijumfom sada lider na prvenstvenoj tabeli, dok je Borac nakon poraza sada drugoplasirani.