30/09/2024

U Mostaru je odigran susret sedmog kola Premijer lige BiH između Zrinjskog i Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Zrinjski Mostar – Mladost Doboj-Kakanj 2:0

Na stadionu pod “Bijelim brijegom” u Mostaru svoj susret sedmog kola Premijer ligecBiH odigrali su Zrinjski i Mladost Doboj-Kakanj.

Susret ovih rivala počeo je crvenim kartonom koji je u 15. minuti dobio igrač Mladosti, Mahmić, a brojčanu nadmoć na terenu Mostarci su iskoristili u 35. miniti kada pogotkom Ivančića dolaze do vodstva rezultatom 1:0, što je bio i ishod prvog poluvremena.

U drugom dijelu meča bolja igra Zrinjskog, što je krunisano drugim pogotkom u 79. minuti, strijelac za 2:0 u korist domaćeg tima bio je Bilbija, za ujedno i konačan rezultat susreta.

Zrinjski je ovim trijumfom sada u gornjem dijelu prvenstvene tabele, dok je Mladost nakon poraza ostala na začelju prvenstva.