29/09/2024

Danas su odigrani mečevi sedmog kola Prve lige FBiH, a naročito zanimljivo bilo je na susretima u Konjicu i u Travniku.

Igman Konjic – Posušje 0:1

Na Gradskom stadionu u Konjicu danas su se u okviru sedmog kola Prve lige FBiH sastali Igman i Posušje.

Prvo poluvrijeme ovog meča okončalo se bez pogodaka, a u nastavku Posušje pogotkom Lučića iz jedanaesterca dolazi do vodstva od 1:0, što je naposlijetku bio i konačan epilog ovog duela.

Posušje je sa ovim trijumfom sada prvenstveni lider, dok je Igman nakon poraza ostao u grupi timova koji čine donju polovinu prvenstva.

Travnik – Jedinstvo Bihać 0:1

Stadion “Pirota” u Travniku danas je bilo poprište susreta sedmog kola Prve lige FBiH između Travnika i Jedinstva iz Bihaća.

Nakon prvog poluvremena ovog meča nije bilo pogodaka, a u drugom poluvremenu Jed8nstvo u 53. minuti pogotkom Samardžića dolazi do prednosti od 1:0, što se naposlijetku ispostavilo i kao krajnji rezultat ovog duela.

Tim iz Bihaća je nakon današnjeg trijumfa sada u vrhu orvenstvene tabele, dok je Travnik nakon poraza sada u sredini prvenstva.