29/09/2024

Odigran je prvi susret današnjeg programa osmog kola Premijer lige BiH, susret u Doboju kod Kaknja između Mladosti i Veleža iz Mostara.

Mladost Doboj-Kakanj – Velež Mostar 1:2

Na stadionu “MGM Farm Arena” odigran je prvi susret osmog kola Premijer lige BiH, sastali su se Mladost i Velež iz Mostara.

Velež je bolje ušao u meč, te su Mostarci shodno tome u 40. minuti pogotkom Mulića iz jedanaesterca poveli sa 1:0, što je bio i ishod prvog poluvremena.

U nastavku meča prvobitno Mladost u 63. minuti pogotkom Nikolića poravnava rezultat na 1:1, ali Velež u 77. minuti pogotkom Radovca dolazi do novog vodstva, ovoga puta rezultatom 2:1, što je bio u konačnici i ishod ovog duela.

Tim iz Mostara je ovom pobjedom sada u gornjem dijelu prvenstvene tabele, dok je Mladost nakon današnjeg poraza ostala na začelju prvenstva.