FB_IMG_1600984803380

U okviru trećeg pretkola Evropske lige na Kipru je odigran duel između Apoela iz Nikozije i predstavnika BiH, Zrinjskog iz Mostara.

Apoel Nikozija (Kipar) – Zrinjski Mostar 2:2 (jedanaesterci 4:2)

U Nikoziji su se večeras u okviru trećeg pretkola Evropske lige sastali Apoel i Zrinjski iz Mostara.

Mostarci su bolje otvorili meč i već u 11. minuti pogotkom Ivančića stigli do vodstva od 1:0, međutim, Kiprani do kraja prvog dijela susreta prvobitno pogotkom Atzilija u 14. minuti poravnavaju na 1:1, da bi u minuti pogotkom Nuhiua bio i 2:1 za, dakle, domaći tim, odnosno, domaći su uoči nastavka susreta stigli do potpunog rezultatskog preokreta.

U nastavku susreta Zrinjski u 69. minuti pogotkom Bilbije dolazi do poravnanja rezultata na 2:2, što je naposlijetku bio i konačan rezultat meča, te se ušlo u produžetke u kojoima nije bilo pogodaka, i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Poslije nogometne lutrije, odnosno, jedanaesteraca, spretniji i sretniji bili su nogometaši Apoela, koji zahvaljujući promašajima igrača Zrinjskog, Ibaneza i Bilbije, rezultatom 4:2 dolaze do konačnog trijumfa i plasmana u narednu rundu takmičenja.