07/10/2024
dinko_14

Nogometna „U-21“ reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Furthu od odgovarajuće selekcije Njemačke sa 1:0 u svom pretposljednjem susretu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2021. godine.

Ovim porazom mlada reprezentacija BiH ujedno se i oprostila od mogućnosti da zaigra na smotri najboljih mladih evropskih selekcija naredne godine.

Selektor reprezentacije BiH, Slobodan Starčević, o susretu sa Njemačkom rekao je sljedeće:

„Ova grupa igrača je odlično radila tokom pripremnog perioda i to se osjetilo večeras na utakmici. Nijemci jesu imali inicijativu, ali mi smo brzom tranzicijom uspijevali da stvorimo nekoliko prilika i takvu igru smo i najavljivali. Nažalost, primili smo taj gol, za koji se svi slažu da je bio nakon prekršaja. U drugom poluvremenu smo izašli još hrabrije i u posljednjih 20 minuta smo imali situaciju gdje mi pritišćemo Nijemce. Pozitivna stvar je i to da je večeras nastupilo devet igrača koji će moći da igraju za „U-21“ selekciju i u narednom ciklusu. To je sigurno veliki dobitak za ovu reprezentaciju.“