1603006640750

Susretom u Sarajevu između Sarajeva i Širokog Brijega kompletirano je jedanaesto kolo Premijer lige BiH.

Sarajevo – Široki Brijeg 2:0

Na stadionu “Asim Ferhatović Hase” su se u okviru jedanaestog kola Premijer lige BiH sastali timovi Sarajeva i Širokog Brijega.

Ekipa Sarajeva generalno je bolje otvorila meč i uslijed toga u 39. minuti povela sa 1:0, strijelac je bio Handžić, a rezultat od 1:0 ujedno je bio i ishod prvog poluvremena.

U nastavku meča oba tima igrala su otvoreno, Sarajevo sa ciljem da postigne drugi pogodak i tako ovaj duel u potpunosti rezultatski okrene na svoju stranu, a Široki Brijeg kako bi došao do poravnanja.

U takvom odnosu snaga na terenu bolje se snašao domaći tim, koji u 80. minuti pogotkom Rahmanovića dolazi do vodstva 2:0, što se na kraju ispostavilo i kao konačan epilog meča.

Sarajevo je ovim trijumfom zadržalo lidersku poziciju na prvenstvenoj tabeli, dok je Široki Brijeg nakon ovog poraza ostao u sredini ovosezonske tabele.