06/10/2024
IMG_20201105_175133

U Dusseldorfu je danas odigran susret prvog kola grupe 2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. godine izmedju reprezentacija Njemačke i BiH.

Njemačka – BiH 25:21

Dusseldorf je danas bio mjesto susreta prvog kola grupe 2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. godine izmedju reprezentacija Njemačke i BiH.

Selekcija BiH je znatno bolje ušla u ovaj meč i od samog starta imala i povećavala svoju rezultatsku prednost, pa sve do prednosti od 13:9 nakon prvog poluvremena.

U nastavku susreta selekcija Njemačke iskoristila je situaciju da je reprezentacija BiH na ovaj meč doputovala sa samo jedanaest igrača i bez rezervnog golmana, te prvobitno poravnala, potom preokrenula rezultat u svoju korist, pa do konačnih, dakle do konačnog trijumfa.

Selekcija Njemačke tako je pobjedom otvorila ovaj kvalifikacioni ciklus pobjedom, dok je selekcija BiH, suprotno tome ove kvalifikacije startala sa porazom.