29/09/2024

U Vrapčićima je danas odigran zaostali meč osmine finala Kupa BiH između mostarskog Veleža i Širokog Brijega.

Velež Mostar – Široki Brijeg 0:1

Na stadionu “Rođeni” u Vrapčićima danas je u okviru zaostalog susreta osmine finala Kupa BiH odigran hercegovački derbi između Veleža iz Mostara i Širokog Brijega.

Susret je počeo terenskom inicijativom Veleža, međutim, Širokobriježani prvi dolaze do pogotka i vodstva rezultatom 1:0, strijelac je bio u 39. minuti Jurilj, što je bio i ishod prvog poluvremena.

U nastavkususreta bolja igra Veleža, Mostarci su imali znatno više udarac prema golu u odnosu na svoje goste, međutim, sve je to bilo na kraju nedovoljno, Širokobriježani su se odbranili i očuvali vodstvo od 1:0, te došli do pobjede.

Široki Brijeg je ovom pobjedom izborio plasman u četvrtfinale Kupa BiH, dok je Velež porazom završio svoj ovosezonski nastup u najmasovnijem klupskom takmičenju u BIH.