03/10/2024
20258323_1905047922842422_18065713045207423_n

Danas je završen nogometni turni u Visokom, “Visočko ljeto 2017”, a u finalu su na stadionu “Luke” snage odmjerila dva prvoligaša i pretendenta za ulazak u Premijer ligu BiH naredne sezone, visočka Bosna i sarajevski Olimpic.

Na ovom finalnom meču prvi dio igre završio se bez pogodaka, a u nastavku susreta poveli su nominalni domaćini, ekipa Bosne, strijelac je bio Šero, da bi Olimpic izjednačio pogotkom Čizmića za, ispostaviće se, konačnih 1:1 nakon regularnih 90 minuta igre.

Pošto je u regularnom toku susreta rezultat bio neriješen, a na turnirskim mečevima se, inače, ne praktikuje igranje produžetaka, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Nakon nogometne lutrije tim sarajevskog Olimpica imao je više koncentracije, te rezultatom 4:1 u penal-seriji savladao Bosnu i osvojio ovaj kvalitetan turnir.

U susretu za treće mjesto sastala su se dva premijerligaša, a Željezničar je deklasirao Mladost Doboj-Kakanj rezultatom 5:0.