08/10/2024
1621443818193

U Zenici je danas odigran susret finala Kupa Bosne i Hercegovine u ženskoj konkurenciji, sastale su se SFK 2000 Sarajevo i ŽNK Iskra Bugojno.

SFK 2000 Sarajevo – ŽNK Iskra Bugojno 3:0

U Trening centru NS/FS BiH u Zenici danas su se u okviru finalnog susreta Kupa BiH sastale SFK 2000 Sarajevo i ŽNK Iskra Bugojno, a ekipa portala sportskevijesti.com tim povodom posjetila je ovo nogometno zdanje, i popratila zanimljiv susret.

Prvo poluvrijeme počelo je terenskom inicijativom ekipe SFK 2000 Sarajevo, a to se Sarajkama i isplatilo u 40. minuti, kada dolaze do prednosti od 1:0, strijelac je bila Kuč.

Do isteka prvih četrdeset i pet minuta više nije bilo pogodaka, i na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0 za sarajevski klub.

U nastavku susreta ponovo bolji tim na terenu bio je SFK 2000 Sarajevo koji je stvarao prilike, a takvo što se im isplatilo, odnosno, Sarajke su u 57. minuti povećale vodstvo na 2:0, strijelac je bila Milinković, a u 78. minuti novi pogodak u mreži bugojanske Iskre, odnosno, SFK 2000 Sarajevo dolazi do vodstva od 3:0 i faktički pobjede, strijelac je bila ponovo Milinković.

Od drugog gola gostiju pa do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, i Sarajke su rezultatom 3:0 stigli do pobjede i do trofeja u najmasovnijem klupskom takmičenju u BiH.

SFK 2000 Sarajevo je ovim trijumfom, dakle, osvojio Kup BiH za ovu sezonu, dok ŽNK Iskra predstoji da u narednoj sezoni pokušaju doći do ovog prestižnog pehara.