1627159030027-1

Odigran je i drugi susret drugog kola Premijer lige BiH, u Tuzli su snage odmjerili timovi Tuzla City i Željezničar iz Sarajevo.

Tuzla City – Željezničar Sarajevo 2:1

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli večeras su se u okviru susreta drugog kola Premijer lige BiH sastale ekipe Tuzla City i sarajevskog Željezničara.

Nakon prvog četrdeset i pet minuta nije bilo pogodaka, a u nastavku meča Željezničar u 71. minuti pogotkom Juričića iz jedanaesterca dolazi do prednosti od 1:0, i činilo se situacije u kojoj će se Sarajlije minimalno neporaženi vratiti sa ovog gostovanja.

Samo tri minuta kasnije Tuzlaci pogotkom Kurtalića dolaze do poravnanja rezultata na 1:1, strijelac je bio Mehanović.

Ubrzo nakon toga, Tuzlaci u 80. minuti dolaze do preokreta i prednosti od 2:1, strijelac pogotka je bio Krpić, a što se ispostavilo i kao konačan rezultat ovog duela.

Tuzla City je ovim trijumfom sada na skoru od dva meča i dvije pobjede, dok je Željezničar u prva dva prvenstvena kola na svoj konto ubilježio jedan bod.