1627230796414

Odigrana su dva meča današnjeg programa drugog kola Premijer lige BiH, susreti u Posušju i u Prijedoru.

Posušje – Sarajevo 0:2

Na stadionu “Mokri Dolac” u Posušju danas su se u okviru drugog kola Premijer lige BiH sastali timovi Posušja i Sarajeva.

Sarajlije su bolje ušle u meč, i u 39. minuti pogotkom Cmiljanića poveli sa 1:0, što je bio i ishod prvog poluvremena.

U nastavku meča Sarajevo je postiglo i drugi pogodak, tačnije, domaći su zatresli vlastitu mrežu, autogol za 2:0 u korist gostiju u 72. minuti bio je Ljubić, a što je bio i krajnji epilog ovog duela.

Sarajevo se ovim trijumfom vratilo svojim starim navikama, odnosno, pobjedama, dok je Posušje ovim porazom upriličili loš povratak u najjači rang nogometnog takmičenja u BiH.

Rudar Prijedor – Široki Brijeg 1:1

U Prijedoru je danas odigran susret drugog kola Premijer lige BiH, sastali su se timovi Rudara i Širokog Brijega.

Prvo poluvrijeme okončalo se bez pogodaka, a u nastavku Širokobriježani u 60. minuti pogotkom Ikića dolaze do prednosti od 1:0, da bi domaći u 89. minuti pogotkom Amoaha poravnali na 1:1, što se ispostavilo i kao konačan ishod ovog duela.

Ovom pobjedom bodova Širokobriježani su došli do svog drugog, a Prijedorčani do svog prvog ovosezonskog boda.