239852532_1261617317675609_7062028947858326303_n

Danas je odigrano sedam od osam mečeva trećeg kola Prve lige FBiH, a naročito zanimljivo bilo je na mečevima u Konjicu, i u Bihaću.

Igman Konjic – Bratstvo Gračanica 3:1

U Konjicu su se danas u okviru trećeg kola Prve lige FBiH sastali timovi Igmana i Bratstva iz Gračanice.

Prvo poluvrijeme ovog susreta završilo se bez pogodaka, da bi u nastavku Igman pogotcima Ljuce i Sabljice stigao do 2:0, potom Bratstvo pogotkom Pendeka smanjuje prednost domaćih na 2:1, međutim, domaći ubrzo dolaze i do 3:1, i to na način što je igrač Bratstva, Kulovac, zatresao vlastitu mrežu, a to je ujedno bio i krajnji epilog ovog duela.

Ovom pobjedom Igman je sada lider prvenstvene tabele, dok je Bratstvo sada na osmoj poziciji ovosezonskog prvenstva.

Jedinstvo Bihać – Travnik 2:1

Na stadionu pod “Borićima” u Buhaću danas su se u okviru trećeg kola ovosezonskog izdanja Prve lige FBiH sastali timovi Jedinstva i Travnika.

Bišćani su bolje otvorili meč i pogorkom Šere stigli do prednosti od 1:0, za ujedno i ishod prvog poluvremena, da bi u nastavku prvobitno Travnik pogotkom Ćatića poravnao na 1:1, međutim, domaći novim, pogotkom Šere dolaze do novog vodtva, ovoga puta rezultatom 2:1, što se kasnije ispostavilo i kao konačan rezultat ovog duela.

Jedinstvo je ovim trujumfom sada u vrhu prvenstvene tabele, dok je Travnik uslijed poraza sada u donjem dijelu tabele ovosezonskog prvenstva.