07/10/2024
IMG_20210915_191749

Zaostali meč u okviru Premijer lige BiH u Mostaru su danas odigrali gradski rivali Zrinjski i Velež.

Zrinjski Mostar – Velež Mostar 2:1

U okviru zaostalog susreta prvenstva Premijer lige BiH, danas su se na stadionu pod “Bijelim brijegom” sastali mostarski gradski rivali Zrinjski i Velež.

Ekipa Zrinjskog bolje je ušla u meč i pogotkom Jakovljevića u 33. minuti povela sa 1:0, međutim, Velež u 44. minuti pogotkom Zajmovića poravnava rezultat na 1:1, što je ujedno bio i ishod prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu oba tima su igrala napadački, i sa ciljem da se dođe do pobjede, a u takvoj situaciji naposlijetku se bolje snalazi tim Zrinjskog, koji u 86. minuti dolazi do vodstva od 2:1, strijelac za, ispostaviće se i pobjedu tim rezultatom, bio je Bilbija.

Zrinjski je ovim trijumfom sada drugoplasirani tim prvenstvene tabele, dok je Velež nakon poraza sada na petoj poziciji ovosezonskog prvenstva.